Kredi

En Kolay Kredi Almanın Yöntemleri

En kolay kredi almak kulağa nasılda hoş geliyor değil mi? Herkesin nakit paraya ihtiyacı vardır. İsteklerimizi karşılamamız için birikimler yaparız, tasarruflar yaparız, ek işler yaparız ancak yine de o toplu paralara ulaşamayız. Eş, dosttan borç istesek ödemesi ayrı dert, istemesi ayrı dert, olup olmaması ayrı dert. İşte tamda bu kısımda bankalar veya finans kuruluşları devreye giriyor ve her kesime hitap eden, herkesin ihtiyacına yönelik krediler sunuyorlar. En kolay yoldan alabileceğimiz bu krediler artık teknolojinin gelişmesiyle beraber aynı gün hesabınıza geçiyor. Bir sürü banka ve finans kuruluşu var. Hepsi birbirinden farklı kampanyalar ve paketler sunuyor. Hepsi de en kolay yoldan size kredi vermeyi amaçlıyorlar. Ancak bunca seçenek arasında insanın aklı karışıyor.

Kredinin ne demek olduğunu merak ediyorsanız eğer Kredi Nedir isimli makalemizi okuyabilirsiniz.

En kolay yoldan kredi veren bankaları ve bu bankalardan kredi almanın püf noktalarını inceleyelim.

En Kolay Kredi Veren Bankalar

Bir sürü banka ve finans kuruluşu var ve hepsi size kolay yoldan kredi verme peşindeler. Bankalar size kredi verebilmek için faiz oranlarını düşürür, vadeyi uzatır, ipotek istemez, kefil istemez, çok evrak istemez tüm bunların hepsi size en kolay kredi vermek içindir.

Artık her şey çok basit istediğiniz bankanın internet sitesine giriyorsunuz ve faiz oranlarını öğreniyorsunuz. En kolay kredi almak için yapmanız gereken ilk iş düşük faizli bankanızı belirlemek ve o bankanın internet adresine girmek olmalıdır.

Örnek olması açısından en kolay yoldan kredi alabileceğiniz bankaların listesini oluşturalım;

en kolay kredi
En Kolay Kredi

Bu görselde kolay yoldan kredi veren hatta en kolay kredi veren bankaları ve faiz oranlarını görüyorsunuz. Buradan size uygun bankayı seçip bu bankanın müşteri hizmetleri veya internet sitesine uğrayıp kolay yoldan başvuru oluşturabilir ve aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz.

Kolay Kredi Almak İstiyorum Diyenlerin Hazırlaması Gereken Evraklar

Her bankanın değiştirilemez prosedürleri vardır bu bankaların standartı haline gelmiştir artık bütün bankalar bu uygulamayı yapar ve sizin bankalar gözündeki profilinizi oluşturur.

Banka sizin adınıza dosya oluşturur ve bu dosya artık bundan sonra bütün bankalarda kullanacağınız dosya olmaktadır. Bu dosyada sizin imzanızı gösteren evrak, aylık geliriniz, sigorta ödemeleriniz, maaş bordronuz, referanslarınız, bankada yapmış olduğunuz işlemler bulunmaktadır. Bu dosya açılışı için ve sizin bankalardan kolay kredi, kolay kredi kartı, kolay banka kartı alabilmeniz için gereken evraklar bulunmaktadır, bu evraklar;

  • İmza beyanı/imza sirküleri
  • Maaş bordrosu
  • Sigorta başlangıç belgesi
  • Kimlik fotokopisi

Kolay Yoldan Kredi Almak İçin Yapılması Gerekenler

Bankalardan kredi alırken, bankalar sizin sicilinizi inceler. Bu sicilinizde bankalarla yapmış olduğunuz mali işlemler gözükür. Bu mali işlemler sonucunda oluşan kredi notunuz sayesinde bankalardan en kolay yoldan kredi alabilirsiniz.

  • Bankalardaki mali işlemlerinizi arttırın.
  • Bankalarda ki ödemelerinizi gününde yapın.
  • Borcunuzun taksitinin bir kısmını değil tamamını ödeyin.

Bu şekilde bankalardaki değeriniz artacak ve bu şekilde kredi alırken hiç zorlanmayacak ve en kolay şekilde krediyi alacaksınız.

En Kolay Kredi İçin Kredi Puanı Kaç Olmalı?

En kolay kredi veren bankalar tarafından en kolay kredi alabilmek için kredi notunuzun yüksek olması gerekir. Kredi notunuz sayesinde bankalar size kolaylıkla kredi verir ve siz hiç zorlanmadan krediyi alabilirsiniz. Ancak yüksek kredi notunuzun olması şart. Kredi notunuzu yükseltme yöntemlerini “KREDİ NOTU NEDİR?” isimli yazımızda detaylı olarak açıklamıştık. Kredi notunuzu yükseltip bankalara müracaat ettikten sonra içiniz daha rahat olacaktır. Çünkü bankalar önce kredi notunuza bakar.

Bankalardan en kolay kredi alabilmek için ideal kredi notunuzun 1100 ila 1900 arasında olması gerekmektedir. Bu kredi puanına sahipseniz eğer bankalardan kredi alabilmek için bir adım önde olacaksınız.

“Bankalar Neden Kolay Kredi Vermek İçin Kredi Puanına Bakar?”

-Bankalar insanlara kredi verebilmek için güvenmeleri gerekir. Bankalar verdikleri kredinin geri ödemesi sorunsuz ve kolay bir şekilde yapabilecek insanlara vermeyi tercih ederler. Bu güveni de kredi notunuza bakarak belirlerler. Bir nevi kredi puanı eşittir sizin güven puanınız. Biliyorum siz borcunuza sadık insanlarsınız, biliyorum siz zaten güvenilirsiniz kredi puanı ne alaka ancak bankalar ne yazık ki öyle demiyor ve kredi puanınızı inceliyor ve bu şekilde size kolaylıkla kredi veriyor.

Kredi notunuzu veya diğer adıyla Kredi puanınızı yükseltmek için yada nasıl hesaplanacağını öğrenmek için Kredi Notu Nedir? Nasıl Hesaplanır? yazımızı okuyabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir