BankalarBorsaDövizKredi

Esnek Hesap Nedir?

Esnek hesap nedir sorusu çokça merak edilen, yapı kredinin sitesinde bahsedilmesine rağmen akıllarda kalan soru işretlerinin giderilmesi amacıyla esnek hesap nedir başlığı altında esnek hesaba dair tüm konuları işlemiş bulunmaktayız.

Esnek Hesap Nedir?

Esnek hesap Yapı Kredi bankası tarafından insanların harcamaları için sunduğu kredili mevduat hesabıdır. Bu hesap sayesinde insanların harcamaları için kolaylıkla kullanabilecekleri hayat içerisinde kolaylık sağlar ve bankadan almanın hiç bir zorluğu yoktur.

Bu esnek hesap sayesinde insanlar her türlü harcamalarda bunlar; fatura ödemeleri olabilir, kredi ödemeleri olabilir, ATM’ den para çekilebilir veya alışverişlerde kullanılabilir.

Esnek Hesap Özellikleri Nelerdir?

Esnek hesabın en güzel özelliklerinden biri olan, hesabınızda hiç para bulunmasa bile esnek hesaptan bankanın tanımlamış olduğu miktara göre para çekim işlemlerinde veya harcamalarda kullanılabilir olmasıdır.

Bulunulan ay içerisinde farkında olmadan elinizdeki parayı bitirdiyseniz eğer ve kimseden borç almak istemiyorsanız esnek hesap sizin yardımınıza koşacak ve sizi bu durumdan kurtaracaktır. Ayrıca esnek hesap üzerinden otomatik ödeme talimatı verilebildiği için faturalarınızın ödemesinde herhangi bir gecikme olmayacaktır. Esnek hesap sayesinde faturalara ek ceza ödemesi yapmak zorunda kalınmayacak. Esnek Hesabın diğer bir güzelliği ise kullanılmadığı takdirde banka sizden herhangi bir masraf talebinde bulunmayacaktır.

esnek hesap
Esnek Hesap Nedir?

Esnek Hesap Limiti Nedir?

Esnek hesap nedir sorusunun cevabını bulduktan sonra bu esnek hesabın kullanılmasında bir sınır olup olmaması akılları kurcalayan bir sorudur.

Esnek hesap limiti nedir sorusunun cevabı ise yapı kredinin kullanıcılarına sağlamış olduğu, sizin gelir – gider tablonuza göre harcamalarınız belirli bir limite kadar kullana bileceğiniz bir hesap türüdür. Bu esnek hesap limitini ilk aşamada bankanın kendisi belirlemektedir ancak daha sonrasında bankanın müşteri hizmetleri temsilcisine bağlanarak limiti arttırabileceğiniz unutmayın.

Esnek Hesap Başvurusu ve Şartları Nelerdir?

Esnek hesap için Yapı Kredi bankasından öncelikle hesap açılış işlemlerini tamamlamanız gerekmektedir. Bu sayede banka sizin bilgilerinizi elde ederek ortada bir güven bağı oluşacaktır. Yapı Kredi bankasından hesap açıldıktan sonra başvuru için gereken evrakları tamamlayıp esnek hesap talebinde bulunabilirsiniz.

Esnek Hesap İçin Gereken Evraklar

  • Kimlik Fotokopisi
  • Gelir Belgesi

Sadece bu iki evrak ile kolayca esnek hesaba sahip olabilirsiniz.

Esnek Hesap Nasıl Açılır?

Esnek hesap açılış işlemleri için Yapı Kredi bankasının müşteri hizmetleri, 444 0 444 veya 0850 222 0 444 numarasından arayarak banka müşteri hizmetleri temsilcisi sayesinde hesap açılış işlemlerini başlatabilirsiniz. Diğer yollar ise İnternet bankacılığı veya mobil bankacılık ile kolayca esnek hesap başvurusunda bulunabilirsiniz.

esnek hesap limiti nedir
Esnek Hesap Nedir?

Esnek Hesap Nasıl Kapanır?

Esnek hesap kapanış işlemleri için Yapı Kredi bankasının müşteri hizmetleri, 444 0 444 veya 0850 222 0 444 numarasından arayarak banka müşteri hizmetleri temsilcisinden rica ederek kapanış işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Esnek hesap kapanış işlemleri için diğer yollar ise internet bankacılığı veya mobil bankacılık ile kolayca esnek hesap kapanış işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Tavsiyeler Bölümü

Açık hesabın ne demek olduğunu hiç merak ettiniz mi? Eğer açık hesabın ne demek olduğunu merak ediyorsanız hemenAçık Hesap Nedir? isimli yazımıza göz atın.

Esnek hesap nedir sorusunu detaylı olarak anlattık, aklınıza takılan konuların detaylısı Yapı kredi bankasının Esnek Hesap isimli yazısından ulaşabilirsiniz.

esnek hesap nedir cevabı
Esnek Hesap Nedir?

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir