Bankalar

Halkbank Cebe Havale 2 Adımda Nasıl Yapılır?

Halkbank cebe havale işlemi 2 adımda nasıl gerçekleceğini size bu yazımızda detaylı olarak anlatacağız. Halkbank bankası devletin bankasıdır. Devlet bankası olan halkbank insanlara yani müşterilerine hizmet vermek için son derece detaylı çalışan bankalardan biridir ve teknoloji ile birlikte gelişen halkbank cepbank uygulaması ile insanların hesapları olmaması halinde de cebe havale halkbank aracılığı ile gerçekleşecektir. Halkbank bankası son derece disiplinli ve dikkatli çalışan bankalardan biridir. Kuruluşu çok eskiye dayanan halkbank bankası 1933 yılında kurulmuş ve o yıldan günümüze kadar son derece başarılı şekilde gelmiştir. Halkbank bankası insanlara personelleri ile birlikte maksimum kullanıcı deneyimi yaşatmaya çalışan ve yapmış olduğu yeniliklerle beraber bu konuda da iddialı olan halkbank bankası halkbank cebe havale uygulamasıyla insanlara en üst düzey kullanıcı deneyimini yaşatmıştır.

Halkbank Cebe Havale Nasıl Yapılır?

Halkbank cebe havale işlemi son derece basit bir işlemdir. Cebe havale halkbank ile çok kolaylaşmıştır. Diğer bankalarda bu uygulamayı kullanmaktadır. Halkbank cepbank bunlar arasında gelmektedir. Halkbank bankası son derece titiz bir şekilde çalışmış olduğu halkbank cepbank uygulaması ile havale işlemlerini en kolaya indirgemeyi başarmıştır. İnsanlar kendi araların kolaylıkla cepbank yapabilecek. Banka hesabı olmayan insanlar için geliştirilmiş bu uygulama son derece kolaylık sağlamaktadır.

Halkbank cebe havale işleminin nasıl yapılacağını anlatarak ne kadar kolay olduğunu size göstereceğiz. Cebe havale halkbank gönderimi için halkbank müşterisi olmanız gerekmektedir. Halkbank internet şubenizden, halkbank mobil şubenizden veya halkbank bankası şubelerinden kolaylıkla gerçekleştirebileceğiniz cebe havale işlemi karşı tarafın telefon numarasına sahip olmanızı gerektiriyor.

Şimdi gelelim halkbank cebe havale işleminin 2 adımda nasıl yapılacağına;

 • Halkbank cebe havale işlemi için internet şubenize girin ve transferler bölümüne tıklayın ve oradan cebe havale bölümüne tıklayın.
Halkbank İnternet Şubesi
Halkbank İnternet Şubesi

Transferler>cebe havale

 • Halkbank mobil uygulamadan cebe havale işlemi için mobil uygulamanıza girin ve oradan transferler bölümüne tıklayın oradan da cebe havale işlemini seçerek karşı tarafın telefon numarasını girin.
Halkbank mobil şube
Halkbank Mobil Şubesi

Transferler>cebe havale

Gördüğünüz gibi son derece basit bir işlem cebe havale halkbank ile nasıl yapılacağını öğrendiniz uygulaması son derece basit olan cebe havale işlemi ile sizde para transferlerinizi kolaylıkla halkbank cepbank ile gerçekleştirebilirsiniz.

Havale Yapılan Halkbank Cebe Havale İle Para Nasıl Çekilir?

Halkbank havale nasıl yapılır sorusuna cevap bulduğumuza göre gelelim yapılan cebe havale halkbank ile paramızın atmlerden veya halkbank bankası şubelerinden nasıl çekeceğimize;

Halkbank cepbank ile havale yapılan paranın çekilmesi için en yakın halkbank bankası ATM’lerinden birine giderek kartsız işlemlerine tıklıyoruz. Tıkladıktan sonra orada bulunan cebe havale işlemine tıklıyoruz ve telefon numaramızı girerek telefonumuza gelen sms kodunu açılan ekrana tuşluyoruz. Bu işlemden sonra ATM size gönderilen parayı anında verecektir.

İşlemleri sıralayacak olursak eğer;

 • En yakın Halkbank ATM’sine gidiyoruz.
 • Kartsız işlemlere tıklıyoruz.
 • Havale işlemlerine tıklıyoruz.
 • Cebe havale işlemine tıklıyoruz.
 • Telefon numaramızı ve telefonumuza gelen SMS kodunu giriyoruz.

Halkbank Cebe havale İşlemi Yanlış Telefon Numarasına Yapılırsa Ne Olur?

Cebe havale işlemi işlemi son derece basit bir işlemdir. Cebe havale işlemi insanlara gerek gönderene gerekse alıcıya zamandan tasarruf etmelerini sağlamaktadır. Bu şekilde insanlar 2 adımda halkbank cebe havale işlemini kullanabilecektir ve zamandan tasarruf edeceklerdir. Cebe havale işlemi çok kolay bir işlemdir ancak bir anda dalgınlıkla beraber karşı tarafın telefon numarasını yanlış girebilmemiz mümkündür. Karşı tarafın telefon numarasını yanlış girdiğimiz taktir gönderilen para farklı kişiye gider ancak bunun engellenmesi mümkündür. Hemen halkbank müşteri hizmetlerini arayarak yapmış olduğunuz halkbank cepbank işlemini iptal ettirebilirsiniz. Bu şekilde paranızın farklı kişiye gönderilmesini engellemiş olursunuz.

Halkbank Cepbank İşlemi Yapıldıktan Sonra Karşı Taraf Parayı Almazsa Ne Olur?

Halkbank cepbank işlemi yapıldıktan sonra eğer karşı taraf parayı çekmediyse bu para sahibine iade edilecek ama bankanın belirlemiş olduğu süreye göre değişkenlik gösterecektir ancak takriben 1 hafta gibi bir süre olacaktır. 1 hafta sonra yapılan cebe havale halkbank işlemi iade edilecek parayı gönderen kişi parasını alabilecektir.

Halkbank Cebe Havale Avantajları

Halkbank cep bank uygulaması ile yapılan havale işleminin avantajları şunlardır;

 • Zamandan tasarruf edersiniz.
 • IBAN numarası, müşteri numarası, hesap numarası gibi numaralara gerek kalmaz.
 • Telefon numarası yeterlidir.
 • Göndermesi çok basittir 2 adımda gerçekleşir.
 • Karşı tarafında banka hesabının olması gerekmez.

Halkbank Cebe Havale Dezavantajları

Halkbank cepbank uygulaması ile yapılan havale işleminin dezavantajları şunlardır;

 • Karşı tarafın telefon numarasını bilmeniz gerekir.
 • Gönderilen para miktarı düşüktür.
 • Yanlış telefon numarasına gönderilmesi halinde müşteri hizmetlerini aramak zorundasınız.

Eğer halk bankasından kredi almak istiyor ve nasıl alacağınızı bilmiyorsanız eğer sizler için hazırlamış olduğumuz en kolay kredi veren bankalar isimli yazımızı okumanızı önemle tavsiye ediyoruz.

3 Yorum

 1. O kadar konuşuldu ama nasıl yapılacağını kimse öğretmemişti sonunda öğrendim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir