BankalarBorsaDövizKredi

Kredi Kartı Temassız Özelliği Açma İşlemi 2021

Kredi kartı temassız özelliği açma günümüzde yaşanan pandemi sürecinden dolayı çok önemli bir yere sahiptir. Gün içinde bir çok alışveriş noktasından alışveriş yapar ve kolaylık olması açısından kredi kart veya banka kartlarını kullanırız. Ödeme işlemlerinde kartları kullanmak hem zaman hem de bizi paraların karışıklığı külfetinden kurtarmaktadır.

Kullanmakta olduğumuz kredi veya banka kartlarının temassız özelliğinin olup, olmadığını hiç merak ettiniz mi?

Kredi Kartı Temassız Özelliği Açma

Bir çok insan temassız özelliğinin kartlarından bulunduğunu düşünür ancak bu özelliği kullanabilmek için görseldeki bir işaretin olması gerekmektedir. Bu işaret kartın temassız olduğunu ve ödeme noktalarından cihaza göstererek ödeme yapabileceğiniz anlamına gelmektedir.

Kredi Kartı Temassız Özelliği Açma İşlemi Nasıl Yapılır?

Banka kartı veya kredi kartı temassız özelliği açma işlemini yapabilmeniz için ilk olarak kartınızda temassız olarak ödeme yapabilmenizi sağlayacak özelliğin bulunup bulunmadığına bakmak olacaktır. Eğer kart üzerinde yukarıda gösterdiğimiz gibi bir işaret yok ise kartın temassız özelliğini açmak için bankanızın müşteri hizmetlerine ulaşarak size yardımcı olmalarını istemelisiniz. Kartı temassız açma işlemi yapılırken eğer kartınızda temassız ödeme işareti bulunmuyor ise bankanızdan kartınızı temassız özelliğine sahip bir banka kartı veya kredi kartı ile değiştirmelerini talep edebilirsiniz.

Kredi Kartı Temassız Özelliği Açma
Kredi Kartı Temassız Özelliği Açma

Kartın temassız özelliği yoksa eğer, internet bankacılığı veya mobil bankacılık kullanarak bu özelliği aktive edemezsiniz çünkü kartın kendisinde bu özellik yoksa eğer fiziksel olarak bu özelliği elde etmeniz gerekmektedir. Bu konuda da bankanızın müşteri hizmetleri sizlere yardımcı olacaktır.

Bulunduğumuz pandemi döneminde bankalar temassız ödeme sağlayan kartlar için ekstra bir hizmet sağlamaktadırlar. Banka kartı veya kredi kartı temassız açma işlemlerini yardım isteyen müşterilerine en kolay şekilde yardım sağlamaktadırlar.

Kartın Temassız Özelliğini Açma İşleminin Faydaları

Banka kartı veya kredi kartı temassız özelliği açma işleminin bir çok faydası bulunmaktadır. Hayatınızda alışveriş sırasında ödemelerde ki hızlılığı ve pratikliği farkettiğiniz zaman temassız kart nasıl açılır diye bankanızı hemen arayacaksınız.

Kredi Kartı Temassız Özelliği Açma
Kredi Kartı Temassız Özelliği Açma

Kartı Temassız Açma Faydaları;

  • Ödeme noktalarında anında şifresiz ödeme yaparak işlerinizi hemen halledebilirsiniz.
  • Sürekli yanınızda kağıt veya demir para taşıyıp ödeme noktasında o paralarla uğraşmak zorunda kalmayacaksınız.
  • Kartın temassız özelliğini açmadıysanız eğer, ödeme noktasında kartınızın şifresini girmekle uğraşacaksınız. Ve yanınızdaki diğer insanların şifrenizi ele geçirme ihtimali yüksek olacaktır.
  • Pandemi döneminde olduğumuz için pos makinesinin tuşlarına tıklamak zorunda kalmayacak ve virüs kapma riskinizi azaltacaksınız.

Kartın Temassız Özelliğini Açma İşleminin Zararları

Banka kartı veya kredi kartı temassız özelliği açma işleminin yapılmasında faydasının yanında zararlarının da olduğuna değinmek gerekmektedir. Güvenlik açısından önlem alınmadan kartın temassız özelliğini açma işlemi yapan insanlar daha sonrasında pişmanlık yaşayabilirler.

Kredi Kartı Temassız Özelliği Açma
Kredi Kartı Temassız Özelliği Açma

Kartı Temassız Açma Zararları;

  • Temassız ödeme işlemi özelliğine sahip pos makinesi ile cüzdanınıza yaklaştırıp, kartınızdan ödeme alınabilmektedir.
  • Bu işi sektör haline getiren hırsızlar, çeteler bulunmaktadır.
  • Ödeme noktasında, cihaza kartınızı gösterdiğiniz gibi ödeme alınacaktır. Ancak ödeme yapılması gerek rakam yanlış girildiyse eğer ödeme işlemi çok hızlı gerçekleşeceği için siz farkına varmadan ödeme işlemi olacaktır.

Tavsiyeler Bölümü

Birikim yağmakta güçlük çekiyorsanız eğer size rehber niteliğindeki 6 Adet Tasarruf ve Hisse Önerileri isimli yazımızı tavsiye ediyoruz.

Güncel hayatta birikimlerimizi değerlendirmek ve efektif bir şekilde kullanmak isteriz. Bize pasif gelir sağlamasını isteriz. Bu işlemlerin nasıl yapıldığını veya yapılacağını merak ediyorsanızNASIL BORSACI OLUNUR? BORSA NEDİR?isimli yazımızı öneririz.

Güncel döviz kurlarını, hisse senetlerini ve değerli madenleri takip etmek için Döviz sitesini incelemenizi tavsiye ederiz.

3 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir