BankalarBorsaDövizKredi

Pos Cihazı Nasıl Alınır? Şartları Nelerdir? 2021

Pos cihazı nasıl alınır? Bu soru işletmeler tarafında çokça sorulur ancak net bir cevabı bulunmamaktadır. Pos cihazı işletmelerin olmazsa olmazlarından bir parçası haline geldi. Günümüzde kart kullanımı çoğaldıkça artık işletmelerinde bu gelişen dünyaya ayak uydurması ve müşterileri yakalamak için her yola başvurması gerekmektedir. Gelişen dünyada elden para alış veriş döngüsü azaldı bunun sebebi bankaların sunmuş olduğu olanaklardır. Kartlar ile gerçekleşen taksitlendirmeler, ceplerde oluşan karışıklıkların kalkması veya hırsızlık olayının azalmasını sağlamaktadır.

Pos cihazı konusu işletmeler için çok hassas bir konudur. Bunun sebebi bankaların pos cihazı kullanımında, karttan çekilen paranın blokesi ve talep edilen komisyon oranlarıdır. Bunun için işletmelerin kendilerine pos cihazı nasıl alınır sorusunu sormadan önce bu koşulları araştırmalı ve kendilerine bir rota oluşturmalıdırlar.

Ülkemizde pos cihazı kullanımı her geçen gün artmaktadır. Ancak çoğu işletme pos cihazı nasıl alınır bilememektedir. Bu konuda işletmelerin akıllarındaki soruların cevaplarını gidermek amacıyla rehber niteliği taşıyacak yazımızı sizlere sunmaktan mutluluk duyarız.

pos cihazı almak
Pos Cihazı Nasıl Alınır?

Pos Cihazı Almak İçin İzlenecek Yollar

  • Çalışmak istediğiniz, size uygun komisyon oranları sunan ve bankada paranızın bloke süresinin ne kadar olacağı konusunda anlaşabileceğiniz bankanın seçilmesi gerekmektedir.
  • Pos cihazı almanın şartları vergi levhasına sahip olmanızdır. Vergi levhasına sahip olabilmek için ise vergi dairesine kayıt yaptırmanız gerekmektedir. Bankalar pos cihazı başvurularında ilk olarak talep edecekleri evraklardan biri vergi levhanızdır. Vergi levhanızı muhasebecinizden talep edebilirsiniz.
  • Pos cihazı almak için banka belirlendikten sonra bankanın merkez veya şubelerine giderek veya internet sitelerinden pos cihazı talebinde bulunabilirsiniz. Çoğu banka internet adreslerinden başvuruyu kabul etmektedir. Bu şekilde zamandan tasarruf edilmiş olunacaktır. Başvuru onaylandıktan sonra banka yetkilileri sizinle iletişime geçecek ve gereken evrakları elden teslim edilmesi için en yakın, başvuru yapmış olduğunuz bankanın şubesine yönlendirecektir.
pos cihazı
Pos Cihazı Nasıl Alınır?

Pos Cihazı Alabilmek İçin Gerekli Belgeler

Pos cihazı nasıl alınır işletmeler tarafından merak edilen konulardan biridir. Bir çok işletme pos makinası almak istemektedir ancak doğru yönlendirmelere ulaşamadıkları için zaman kaybetmekten başka bir durum gerçekleşmez. Pos cihazı nasıl alınır konusunu dikkatli bir şekilde en doğru bilgiler ile sizleri yönlendiriyoruz.

Bir çok banka pos cihazı almak için evrak talep etmektedir. Bu evraklar tamamen formalite gereğidir. İstenilen evrakları kolaylıkla temin edebileceksiniz, gelelim evrakların neler olduğuna;

Şahıs Şirketleri için pos cihazı almak;
  • Şahıs firmaları, anlaşma sağladığı bankadan pos cihazı başvurusunda bulunabilmek için; firmanın vergi levhasını, işletme sahibinin kimlik fotokopisi, noter tasdikli imza beyannamesi sunulması gereklidir.
Limited, Anonim Şirket ve benzeri şirketler için pos cihazı almak;
  • Şirketlerin pos cihazı başvurusunda buluna bilmesi için gereken evraklar; şirkete ait vergi levhası, Ticaret sicili gazetesi, firma yetkililerinin kimlik fotokopileri ve şirkete ait imza sirkülerini sunmaları gerekmektedir.

Gereken evrakların hepsini kolayca temin edebilirsiniz, gereken evraklar ile ilgili muhasebecinize danışırsanız eğer size kolayca sistem üzerinden evrakları temin edecektir.

pos makinası nasıl alınır
Pos Cihazı Nasıl Alınır?

Bankalardan Alınan Pos Cihazı Fiyatları

Anlaşma sağladığınız bankanız, banka pos cihazı başvurusu onaylandıktan sonra size cihazı ilk aşamada ücretsiz olarak temin edecektir. Bu uygulama bankaların sunmuş olduğu olanaklardan biridir. Ancak birden fazla pos cihazına sahip olmak isterseniz eğer, pos cihazının özelliklerine göre değişiklik göstermekle beraber 200 TL’ den başlar ve katlanarak artmaktadır.

Pos Cihazı Komisyon Oranları

Pos cihazı nasıl alınır konusunu dikkatli bir şekilde araştırırken karşınıza çıkacak konulardan biri de pos cihazı komisyon oranlarıdır. Pos cihazı komisyon oranları; bankaların, sizin pos cihazınızı kullandığınız süre zarfı boyunca kazandığınız paralardan elde ettiği paralardır. Bankaların size sağlamış olduğu olanakların karşılığı olarak nitelendirilebilir. Bu komisyon oranları tamamen bankaya bağlıdır. Pos cihazı nasıl alınır sorusunu dikkatlice araştırdıktan sonra komisyon oranlarını da dikkatli bir şekilde araştırmak gerekmektedir. Bunun sebebi her bankanın pos cihazından talep ettiği komisyon oranı farklıdır. Banklar ile pos cihazı komisyon oranlarını konuşarak size özel bir paket oluşturmaları ve bu doğrultuda size teklif yapmalarını sağlayabilirsiniz.

Tavsiyeler Bölümü

Yeni bir iş kuruyor ve desteğe, krediye mi ihtiyacınız var? Bu konuda size yardımcı olabileceğini düşündüğümüz En Kolay Kredi Almanın Yöntemleri” isimli yazımızı okumalısınız.

Döviz alım satımlarında da vergi ödeneceğini biliyor muydunuz? Bu konuda detaylar içinDöviz Al Sat Vergisi isimli yazımızı okuyabilirsiniz.

Pos cihazı alım için Ziraat Bankasını tercih edebilirsiniz. Kaynak için Bankkart POS isimli yazılarına bakabilirsiniz.

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir