Bankalar

Vakıfbank Hesap Numarası Kaç Haneli? Neresinde Yazar?

Vakıfbank hesap numarası kaç hanelidir ve neresinde yazar gibi soruları aklımızda tutamadığımız için sürekli sorarız. Bu bilgileri öğrenmek aslında çok kolaydır. Vakıfbank’ın hesap numarasını ve neresinde yazacağını kolaylık öğrenebileceğinizi ve aklınızda tutabilmeniz için küçük tüyolara değineceğiz.

Vakıfbank Hesap Numarası Nedir?

Vakıfbank hesap numarası bankanın havale veya EFT yapabilmesi için kişiye özel oluşturulmuş ve başka kimseye ait olmayan numaradır. Vakıfbank hesap no ile kolaylıkla diğer bankalardan veya aynı bankadan para alabilirsiniz. Bu numarayı karşı tarafa paylaşarak size hesap no üzerinden para göndermesini sağlayabilirsiniz. Vakıfbank hesap no diğer bankalara göre farklıdır. Kendisine ait numaralar vardır ve her kişiye de özel numara verir. Vakıfbank Türkiye’nin devlet bankalarından biridir. Vakıfbank’ın tam adı Türkiye Vakıflar Bankası Türk Anonim Ortaklığı şeklindedir. Devlet bankası olduğu için faiz oranları, kredi verme imkanları, müşteri deneyimi gibi özellikleri oldukça fazladır ve personel sayısı fazlaca olduğu için müşterilerine en üst seviyede ilgi gösterir ve bu özellik onların misyonu haline gelmiştir.

Vakıfbank Hesap Numarası Nereden Öğrenilir?

Vakıfbank hesap no öğrenmeniz çok kolaydır. Hesap no’yu öğrenebilmek için öncelikle vakıfbank müşterisi olmanız gerekmektedir ve vakıfbank’ın online kolları olan vakıfbank internet şubesine ve vakıfbank mobil şubesine üyeliğinizin olması gerekmektedir. Vakıfbank internet şubesine internet tarayıcınızdan kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Vakıfbank mobil şubesine ise uygulama marketlerinden kolaylıkla indirebilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu işlemleri yaptıktan sonra vakıfbank hesap no öğrenmenin ne kadar kolay olacağını göreceksiniz.

Vakıfbank hesap no öğrenme yolları;

  • Vakıfbank mobil uygulamasından hesabınıza girin ve hesaplarım kısmından hesap numarasını öğrenmek istediğiniz hesabınıza tıklayın ve oradan karşınıza çıkan rakamlar sizin hesap numaranızdır.
  • Vakıfbank internet şubesine girin ve oradan hesaplarım kısmına gelin ve oradan öğrenmek istediğiniz hesap numarasına ulaşacaksınız.
  • Vakıfbank müşteri hizmetlerine direk bağlanma ile de vakıfbank hesap numarası öğrenebilirsiniz.
vakifbank-mobil-bankacilik
Vakıfbank Mobil Bankacılık
vakifbank-internet-bankaciligi
Vakıfbank İnternet Şubesi

Bu yolları kullanarak vakıfbank hesap no ve vakıfbank hesap numarası kaç haneli olduğunu kolayca öğrenebilirsiniz.

Vakıfbank Hesap No Kaç Hanelidir?

Vakıfbank hesap no vakıfbank bankasının her müşterisine özel olarak tanımladığı ve her numaranın farklı olduğu numaradır. Bu numara ile bankalar arası para transferleri gerçekleşir. Her bankanın hesap numarası farklıdır kimi bankaların hesap numaraları 16 haneli olabiliyor. Vakıfbank hesap no kaç hanelidir sorusunun cevabı ise 17 hanelidir. Vakıfbank hesap no diğer bankalara göre farklıdır vakıfbank hesap numarasını diğer bankalara göre farklı tutma amacı ise güvenlik önlemi olduğu söylenmektedir. Vakıfbank hesap no kaç hanelidir şeklinde ki sorunun cevabı kolaylıkla öğrenildi peki IBAN numarası ile hesap numarası arasında ki fark nedir birde buna bakalım.

Vakıfbank IBAN numarası ile vakıfbank hesap no arasındaki fark nedir ve IBAN no üzerinden hesap numarası nasıl öğrenilir?

Vakıfbank IBAN numarası farklı bankalardan para transferi yani EFT gerçekleştirilirken kullanılan kişiye özel tanımlanmış numaradır. TR ile başlar ve 26 rakam sonrasında devam eder. Vakıfbank hesap numarası ise vakıfbank üzerinden vakıfbank’a gönderilen yani havale para veya döviz gönderimlerinde kullanılan sadece vakıfbank müşterilene özel 17 rakamdan oluşan numaralardır. Vakıfbank IBAN numarasını ve hesap numarasını öğrenmek için vakıfbank müşteri hizmetleri direk bağlanma ile öğrenebilir veya vakıfbank internet şubesinden veya mobil uygulama kullanarak hesaplarım kısmına gelerek kolayca öğrenebilirsiniz.

Vakıfbank hesap no ıban numaranızın sonunda bulunan 17 rakamdır. Vakıfbank IBAN numaranızdan da vakıfbank hesap no ulaşılabilir ve kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Vakıfbank IBAN no TR ile başlar ve 26 rakamdan oluşmaktadır. Bu IBAN no’da her kişiye özel ismine tanımlı özel numaradır. Hesap numaranızdan farklı olmakla beraber diğer bankalar ile karıştırılmaması adına numaraları farklıdır.

Vakıfbank Hesap Numarası Neden Kart Üzerinde Yazmaz?

Vakıfbank hesap no kart üzerinde ne yazık ki yazmaz ancak yazmamalarında mantık bir sebebi bulunmaktadır. Bu sebebin esas maddesi güvenliktir. Vakıfbank bu konuda çok dikkatli ve bu konu üzerine çok düşen bir bankadır. Vakıfbank hesap no kart üzerinde bulunmamasının sebebi de güvenliktir bu şekilde vakıfbank’ta bulunan hesaplarınız daha güvenli olacaktır. Kartınızın çalınması halinde hesap numaranızı öğrenemeyeceklerdir. Kartınızın çalınması halide vakıfbank müşteri hizmetleri direk bağlanma yolu ile çalındığını bildirmenizde çok önemlidir.

3 Yorum

  1. Pek çok kişi vakıfbank hesap numarasını bulamıyor. Açıklayıcı ve aydınlatıcı bir yazı olmuş ellerinize sağlık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir